O nas

Historia BMW Tłokiński Łódź.

Tłokiński Spółka Jawna – wczoraj

Nasza historia zaczyna się w latach 60 ub. stulecia. Włodzimierz Tłokiński kończy technikum samochodowe i rozpoczyna pracę w Polmozbycie. Rodzina i przyjaciele powtarzali, że urodził się z kluczem w ręku. Włodzimierz zawsze marzył o byciu mechanikiem. Potrzeba usług serwisowych w tych czasach byłą ogromna! Zdarza się, że ludzie ustawali się w kolejce już od 1:00 w nocy. Polacy oszaleli na punkcie motoryzacji, a szef był w swoim żywiole. Pracował nawet po 18 godzin, nie rezygnując z dalszego kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji.

W 1965 roku odwiedził fabrykę w Turynie. To była inna rzeczywistość. Włosi dokładnie wyliczali czas każdej czynności. Ich pracę oglądało się ze stoperem, co bardzo zaimponowało Włodzimierzowi.

Myśl o otworzeniu własnej firmy nie przyszła z dnia na dzień. Decyzja zapadła dopiero w 1979 roku. Ciężka praca i latami zdobywane doświadczenie okazały się kluczem – nawet kluczykiem – do sukcesu. Otworzyliśmy jedną z pierwszych w Polsce Autoryzowaną Stację Kontroli Samochodów Fiat, Alfa Romeo oraz Iveco. Specjalizowaliśmy się w samochodach trudnych. Zastawy 131, Zastawy 132, Alfy Romeo czy pamiętne silniki Lancii Delta Integrale.

Przez lata właściciele tych aut przyjeżdżali wyłącznie do nas, bo wiedzieliśmy co z nimi zrobić. Zadowoleni Klienci roznieśli informację. Firma latami pracowała na pełnych obrotach. Do dzisiaj w sercach nosimy włoską motoryzację.

Jednak w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że sam serwis nie wystarczy. Musimy sprzedawać samochody.

Po raz kolejny pokierowaliśmy się sercem, a serce wskazało nam… konsekwentną niemiecką motoryzację.

Wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę. Wszyscy dookoła nie dowierzali. W tamtych czasach w Łodzi sprzedawały się 3, max. 4 samochody BMW. Nasza reakcja? „Świetnie, mamy niszę!”. Po półtorarocznych negocjacjach w 1999 roku przy ul. Aleksandrowskiej 131c w Łodzi zbudowaliśmy salon.

Piękny, duży i jak na tamte czasy bardzo nowoczesny. W środku BMW E46 i E39 – Te modele do dzisiaj przyspieszają bicie serca. W pierwszym roku działalności sprzedaliśmy 40 samochodów.

Tłokiński Spółka Jawna – dzisiaj

To nowoczesna firma, dalej prowadzona na podstawie tradycyjne wartości. Na szczycie zaszła zmiana pokoleniowa. Stery przejął Tomasz Tłokiński i kontynuuje filozofię swojego ojca. Zatrudniamy blisko 60 wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem.

W salonie panuje ciepła, domowa atmosfera. Uśmiechnięci i życzliwi pracownicy doradzają przy wyborze samochodu, autoryzowany serwis dba o dobrą kondycję każdego auta, które przekracza bramy naszego salonu.

Dostarczamy również produkty finansowe i ubezpieczeniowe, wynajem samochodów oraz pomoc drogową.

Włodzimierz zaszczepił w nas pasję i tradycję. Tomasz wprowadził nowoczesność. Rozwijamy się każdego dnia. Zawsze jesteśmy z wam, kiedy w trakcie wydania samochodu nie możecie powstrzymać radości lub kiedy czujecie ulgę, odbierając naprawiony samochód z serwisu.

Od ponad 20 lat spełniamy motoryzacyjne marzenia mieszkańców Łodzi i województwa.

Zapisz się do naszego Newslettera!